Aktuality

Nečekané/ě/ Aktuální slovo Saši Gr.

Z lednových Depek

Zprávy z domova (Saši Gr.)

Válečný konflikt v kuchyni

Zatímco pokoj Saši Gr. se těší dlouhodobé prosperitě a víceméně mírovému životu, v kuchyni jeho bytu zuří krvavý konflikt mezi špínou a nečistotami na straně jedné a domácím obyvatelstvem na straně druhé. Tam lze počítat zejména etnicky početnou skupinu nádobí, dále např. obyvatele dřezu, podlahu a další.
Povstalecké gerile shnilých slupek a zaschlých potravin se dlouhodobě daří všestrannými útoky likvidovat zbytky čistoty a z lokality emigrovala prakticky veškerá vůně citrónu. Četné posily ve formě Jaru a čistých utěrek narážejí na logistickou nepřipravenost Saši Gr. a jeho nedostatek bojových sil. V oblasti Dřezu dochází ke genocidě špíny mezi hrnky, příborem a talíři. Nahlášeno bylo i několik znásilnění nezletilých kávových lžiček plesnivějícím logrem, zatímco vidličky jsou nuceny k nepřirozeným pracem jako je míchání kávy.
Mnozí pozorovatelé při pohledu na Sašovo nádobí hovoří již delší čas o humanitární katastrofě. Mezinárodní společenství se sice vyslovilo pro obnovení pořádku v oblasti, nebyla však podniknuta žádná konkrétní opatření a dosud se nezačalo ani jednat o vyslání automatické myčky na nádobí, po které katastrofou zmítaná lokalita volá.
Kromě situace v enklávě Dřez a blízkém okolí, dochází také ke konfliktním situacím v jiných lokalitách kuchyně. Podlaha byla napadena velkou mastnou skvrnou neznámého původu. Problémy hlásí i odpadkové pytle, které vlivem nedostatečného odvozu přetékají a dochází v nich k nekontrolovatelným chemickým reakcím, často končícím i výbuchem.
Kolem autonomní oblasti Lednička bylo zaznamenáno několik sebevražedných útoků, naposledy včera, kdy útočil džem ve skleničce, který po otevření z lednice vyskočil a rozprsknul se o zem plně obtěžkán výzbrojí jahodové marmelády.
Server Wikileads včera večer uveřejnil záznam emailové korespondence kanceláře prezidenta Obamy s tajnou agentkou Zorou Šimůnkovou. Prezidentova kancelář se údajně obává rozšíření ekologických škod i mimo území kuchyně a žádá Zoru, aby občas přišla Sašovi alespoň umýt nádobí.
O dalším vývoji v oblasti budeme informovat.

Ze světa

Při udílení mezinárodních cen ankety Reportér roku zvítězila minulý týden v Kodani s jednoznačným náskokem Matka Saši Gr.
Porota ocenila zejména neuvěřitelnou schopnost rychle, dravě a adekvátně reagovat na veškeré krizové situace kdekoliv na planetě Zemi, zhutnit informace a přinést stručnou, ale varující zprávu. Matka Saši Gr. zajišťuje stabilně sms zpravodajství pro široký rodinný okruh o všech nebezpečenstvích světa. Mezi její speciality patří zpravodajství o záplavách, zemětřeseních, pádech letadel a jiných aktuálních hrozbách.
Poslechntěte si autentické ukázky z jejích sms zpráv, které vešly do dějin rychlého opreativního zpravodajství:

(Podotýkám, že se jedná o skutečné sms bez jakýchkoliv pozdějších redakčních úprav:)

16.4. 2010 15:43
Sledujte zprávy, blizi se velky mrak popilku, nelitaji letadla nad celou Evropou. Nevetrejte! Sopka na Islandu. Mama

24.4. 2010 19:15
Pozor 20% klistat je pozitivnich!!! Ted prave utoci! dejte se ockovat, pokud nejste. Noste do lesa dlouhe nohavice a rukavy. Repelent. Prohlidnete telo. Muze byt i ve vlasech. Mama

5.8. 2010 8:57
Pozor ted jsou pry vosy a vcely nejagresivnejsi! Tak se jim vyhybejte. Mama

8.12. 12:54
Pozor, ze strech padaji obri rampouchy, at vas neprobodnou. Nechodte pod okapem!!!

VIP zpráva

Jako obvykle informujeme v Aktuálním slově o vztazích známých osobností, jakou je například Saša Gr.
V nedávných dnech se objevily spekulace, že nová přítelkyně Saši Gr. je ze Slovenska. Saša ovšem tradičně odmítá prozradit jakékoliv podrobnosti a uvalil na věc informační embargo.
V krátké tiskové zprávě nás informoval:
„Nič také oné.“
„Takže hodláte vše opět do poslední chvíle tajit?“, ptáme se Saši Gr.
„Hej“.
„Děkujeme za rozhovor.“
„Páči sa.“
Naší redakci se podařilo vypátrat, že po dvou měsících vztahu má už Saša Gr. s inkriminovanou osobou tříleté dítě.

Několik nečekaných zpráv na závěr:

Saša Gr. je v pořádku z hlediska urodynamiky.
Má prostě v pohodě křivku, řekl doktor. Vyšetření spočívalo ve chcaní do kýblu.

Studie v Americe a Velké Británii zjistily, že hezcí lidé mají IQ zhruba 14 bodů nad průměrem. Saša Gr. si oddychl.

Marek Kožušník přichází na Depky a a má kapucu s kožůškem. Je to plejboj, který psal do plejboje.

V pořadu Přiměřené deprese lze pravidelně sledovat literární podhoubí z celé republiky. Státní mykologický ústav ovšem upozorňuje, že ne každá houba má viditelné plodnice. Kdo bude tlouct hlavou do zdi, dostane pokutu za narušování statiky budovy.

Pavla Šimůnková nesnáší, když jí někdo lichotí. Vždycky se hrozně červená. Prý se to už jednou opravdu stalo. Předevčírem.

Zora Šimůnková hrozně chlastá. Není to sice novinka, ale informujeme, že tento stav pokračuje. Na schůzi Literární Vysočiny ohledně vyúčtování s Radkem Lehkoživem zbyly nějaké lahve. To je
z fyzikálního hlediska nemožné, nebo jich muselo být strašně moc.

Jana Jirásková chtěla, abych o ní redakce Aktuálního slova dnes napsali něco hezkého. Po úpěnlivém přemýšlení jsme se rozhodli, že o tom budeme ještě přemýšlet.

David Alfík nazývá svou partnerku „moje skoro-žena“ Máme se tedy domnívat, že je zčásti muž?

Báseň pro Zoru:

Jak lákají mě křivky Zory
vždycky má půvabů plný pytel
hluboké propasti i velehory
tomu by podlehl i Zorro mstitel