Aktuální slovo…

Od ledna 2007 je součástí „Večera přiměřených depresí“ rubrika Aktuální slovo Saši Gr.
Saša v ní glosuje nejčerstvější události z domova i ze světa.

rok 2007

Leden
Praha – Při nedávném mezisčítání lidu bylo zjištěno několik závažných skutečností ohledně demografických změn v populaci ČR za uplynulý rok. K nejnečekanějším zprávám se řadí zjištění, že Saša Gr. má přítelkyni. Tato událost překvapila i ředitele pražské Zoo PhDr. Petra Fejka, který nám potvrdil, že jde o stejnou vzácnost, jakou bylo před časem narození gorilího mláděte Moji. Ačkoliv tato skutečnost, otřásla světem, svět byl podle sdělení Státního geofyzikálního ústavu otřesný už před tím. Nové zamilování Saši Gr. je prý z geologického hlediska naprostý průser, neboť láska hory přenáší. Z toho plyne, že se brzy může Praha nečekaně ocitnout ve Slovenském rudohoří, kde se Sašova přítelkyně momentálně nachází.

Únor
USA – Americký protiraketový systém, jehož součástí by měl být i radar v ČR, ochrání i území středoevropských států včetně Česka, Polska a Slovenska. Uvedla to americká agentura Agentura pro raketovou obranu (U.S. Missile Defense Agency). Sebejistota, s níž se USA do zmíněného projektu pouští, byla až doposud zarážející.  Nám se však nyní podařilo zjistit, že takzvaný protiraketový deštník je ve skutečnosti deštník pana Tau a jeho účinnost je více než stoprocentní. Dalším tajným projektem bude protichemická buřinka, na kterou bude možno předepsaným způsobem poklepat v případě ohrožení. Někteří lide si prozatím klepou alespoň na čelo.

Březen
Ostrava – Na dva měsíce do vězení poslal ve čtvrtek Okresní soud v Ostravě Tomáše Labdu z Ostravy, který předloni 22. května při kontrole jízdenek v tramvaji kousl jednoho revizora do ramene. Tomáš Labda bude umístěn do nového zařízení, spojeného s kotci pro služební psy. „Vycházky mu budou povolovány pouze s náhubkem.“ upřesnil ředitel ostravské věznice. „Samozřejmostí je celkové vyšetření včetně očkování proti vzteklině,“ dodal.

Duben
O lásce.
Máme jaro a tím pádem nám – chtě nechtě – nastává lásky čas. Zora chtěla něco o lásce, tak já vám něco řeknu. Láska je, když čáp s čápicí dělají unisono klapy klap. Potom se spojí vajíčko se spermií a naplní se tím i katolické požadavky na vztah. Nikdo by neměl svoje sperma dávat jinam, než kam patří, jinak je z toho nepořádek. Láska je ale hlavně něžný cit. Třeba si zkuste všichni nahlas vyslovit „Ťuťuňuňu“  … no… Zkuste to!  Vidíte jak je to blbé? Ale láska je slepá. Takže máme jaro, lásky čas, a do toho ten Paroubek s tím Topolánkem ne a ne se skamarádit. Inu  co už. Hlavně že žabička se tulí k žabičce, motýl smrtihlav k motýlici smrtihlavici a kudlanka nábožná ke kudlankovi nábožnému. Brzy z toho bude spoustu malých žabátek, smrtihlavátek a kudlaňátek a na světě bude dobře. „Kurva fix, doktore,“ jak by řekl Bondy.

Květen
Pedagogové si stěžují. Na katastrofální situaci v docházce dětí ZŠ si stěžují pedagogové. „Některé děti se u nás neukáží, jak je rok dlouhý“, sdělila nám učitelka základní školy Marie Joudová. „Dokonce se neúčastní ani mimoškolní zájmové činnosti. Mnohdy jenom tak líně leží svázaní ve sklepě“. Jiná učitelka, Gertruda Křiváková, k tomu dodává, že některé děti i přes svůj pokročilý věk nebyly ve škole ještě ani jednou, což je vyložené lajdáctví. „Takovým případem byla nedávno jistá Anička. Musím říct, že mě to mrzí, jelikož máme nachystaný moc pěkný pedagogický plán. Z těchto důvodů jsme vyhlásili soutěžní akci ALESPOŇ 1X ZA PĚT LET DO ŠKOLY“, která by měla chronické záškoláky přilákat. Ministerstvo školství mezitím doporučilo rodičům preventivně prohledat sklepy pro případ, že by tam zapomněli nějaké svázané dítě.

Červen
Praha – Společnost pro politickou etiku oznámila, že výstup Pavla Béma na nejvyšší horu světa Mount Everest je podle všech ukazatelů v pořádku a je v souladu s Bémovým předvolebním programem. Bém se prý akcí jen snažil dodržet svůj volební program, jelikož před volbami skutečně sliboval hory doly.

Září
Praha – V Praze se dnes nestalo nic mimořádného ani zajímavého. Nikdo nikoho nezavraždil dostatečně brutálním způsobem, aby stálo za to o tom psát. Vláda nic zajímavého neprojednala a žádný z poslanců dnes nevyřkl zajímavý bonmot nebo poznámku. Nikdo nic velkého nerozkrad ani nevyšmelil. Opět dnes nepadlo ani jméno konečného protikandidáta V. Klause Nikdo nikoho nerozčílil a celý den v Praze byl otřesně nudný a nezajímavý. V neděli o tom budou nudné pořady.
Podle nejnudnějších výzkumů veřejného mínění dokonce i téma radar už veřejnost začíná nudit. Veřejnost se rozdělila na dvě části – apatickou a otrávenou. Novináři usilovně pracují na zjištění nějakých zajímavých skutečností, ale vše ohledně radaru už začíná být příšerně nudné.

Říjen
Třebíč – Třebíčská nemocnice vyzývá všechny, kteří by ještě chtěli vyměnit dítě, nechť se dostaví do nemocnice do konce listopadu. Po tomto termínu již nebudou reklamace porodů vyřizovány. V současnosti se již dostavilo několik rodičů s podezřením, že jejich dítě není jejich dítě. „Nejsem si zcela jistá“ uvádí například Ingrid Hermanová, jejíž rodina trpí po generace vrozenou vadou nedostatku pigmentace. „Když se mi narodil černoušek, byla jsem z toho trošku překvapená“
„Mě dali místo dítěte štěně“, stěžuje si Alena Mrázková, které lékaři po porodu vysvětlili, že když souhlasí číslo, tak musí být všechno v pořádku. Nyní se však ukazuje, že došlo zřejmě k pochybení jednoho z lékařů, který se ve volném čase zájmově věnuje kynologii.
Některé děti v Třebíči se skutečně chovají jako vyměněné.
„Tohle prostě nemůže být moje dítě“, stěžuje si Jiří Babica, jehož syn nedávno podpálil sýpky v nedaleké zemědělské usedlosti.

Zprávy z kultury: Zajímavou architektonickou soutěž nedávno připravila Národní knihovna ve spolupráci s Ministerstvem kultury. Soutěžilo se o to, kdo nejlépe navrhne budovu, o které se neví, kde bude vlastně stát a na kterou nikdo nechce dát peníze.Soutěž vyhrál Jan Kaplický, ale jeho návrh se nelíbil prezidentu Václavu Klausovi a jeho kamarádům, jelikož navržená budova je zelená, nikoliv modrá.Soutěž stála přibližně 25 milionů a měla u veřejnosti velký ohlas.

Listopad
V Česku se rozmáhá nový trend vyměňování. Po výměně manželek, které se zúčastnili i hlavní političtí lídři Paroubek a Topolánek, a po výměně dětí v třebíčské nemocnici, přichází další novinka. Výměna nebožtíků. Tento program spustila Jihlavská pohřební služba. Jedná se o loterii, ve které nikdo přesně neví, co nakonec v rakvi při pohřebním obřadu najde. „Náš projekt přináší do jinak už dosti omšelého a nudného obřadu nové napětí a vzrušení,“ uvádí ředitel ústavu, „rádi bychom začali spolupracovat s bookmakery, kteří by uzavírali sázky o to, kdo leží v rakvi, v níž by měl původně ležet třeba právě váš nebožtík.“

Prosinec
Zatímco na počátku roku jsme vás informovali, že Saša Gr. má přítelkyni na Slovensku, což vzbudilo obavy seismologů, protože – jak známo – láska hory přenáší, na konci téhož roku přinášíme zprávu o poznání smutnější. Jak nám bylo sděleno vedoucím konzervační linky Hamé Znojmia, Jonášem Vokurkou, Saša Gr. je na ocet! Jak bude Saša Gr. svoji nelehkou životní situaci snášet vyplývá asi nejlépe z rozhovoru pro Washington Post, kde mimo jiné uvedl: „Útěchu nyní hledám zejména v pivu a v ovarovém koleni, jež pravidelně zakupuji v bufetu na Sokolovské.“ Podařilo se nám také zjistit, že si Saša Gr. v nedávné době nechal zvětšovat dveřní rám. „No jo vybourali sme mu futra,“ sděluje tajný zdroj. „Nemohl se dostat ven. Říkal něco o bufetu a hrozně pospíchal“. Řešení těžkých životních situací přejídáním se nebo pitím alkoholických nápojů přitom odborníci jednoznačně nedoporučují. Saša Gr. se však brání: „Pivo piji jen z toho důvodu, že obsahuje hodně vitamínu B, a proto blahodárně působí na moje nervy. Není také pravda, že pode mnou praskla sedačka v tramvaji. respektive je to pravda, ale byla již nakřápnuta a přede mnou na ní seděla Zora Šimůnková. Jediným smyslupným řešením nastalé situace, kdy je ohrožen mimojiné kardiovaskulární systém oblíbeného moderátora, je zajištění základních biologických potřeb Saši Gr., kam patří zejména pravidelný kontakt s děvčaty. Dobrovolnice se mohou hlásit na dresu naší redakce.


Více najdete na alexangr.odpadky.com/