Jak Mirek s Milanem předávali dopis

Autor: Zora Šimůnková  //  Kategorie: Aktuality, Autoři

Povídka Marka Velebného, z které četl na Depkách 13.října 2017. číst více…

Katka Gintschelová

Autor: Zora Šimůnková  //  Kategorie: Autoři

Narodila jsem se v březnu roku 1978 a už na základní škole mi docela šel sloh a literatura. Ta mě potažmo bavila. Píšu asi od 16 let, ale s dnešními povídkami se to nedá srovnávat. Z osobního života bych uvedla, že jsem civilním povoláním pokladní a nebo prodavačka jako taková. Momentálně ještě pár měsíců na mateřské. Ráda bych vydala knížku, takovou díky níž bych se dostala do podvědomí lidí, abych pak mohla „vyjet“ se svým kontroverzním románem s vážným tématem. Ten si píšu do zásoby… číst více…

Daniel Srb

Autor: Zora Šimůnková  //  Kategorie: Autoři

(* 1975) Pocházím z Volanic, maličké vísky kousek od Jičína. Bydleli jsme tam v  pozdně barokním zámečku, toho času majetku zdejšího JZD. Tam odtikalo prvních sedm let mého života.

Dalších devatenáct lodiček odteklo Cidlinou, přes kterou jsem chodil ve Vysokém Veselí den co den do školy. Tři roky jsem tam potkával k nám snad za trest odveleného pana učitele Zdeňka Merunku, člověka s nakažlivou láskou k našemu rodnému jazyku, infikoval i mne. Bohudík. číst více…

Radka Ráboňová

Autor: Zora Šimůnková  //  Kategorie: Autoři

Je mi 34 let,  jsem vdaná a bydlím na Vysočině nedaleko Velké Bíteše. Mám ráda humor a objevování nových věcí a zážitků, neztrácím víru a naději v dobro.

Ráda maluji obrázky podle předlohy, čtu, nemám ráda slaďáky. Věnuji se svým dvěma dětem,jsem hodně akční matka i člověk. Nemám ráda přetvářku, vážím si upřímnosti, se kterou přistupuji i k druhým lidem. Miluji přírodu a zvířata. nemám ráda nudu a zahálku.

Tyto texty jsem napsala mezi 15-17 lety.Budu ráda, když mi na ně napíšte svůj názor:  rabonova@seznam.cz

číst více…

Vladimír Stibor

Autor: Zora Šimůnková  //  Kategorie: Autoři

Z d r ž e n í

 

 

I.

 

Zdržme se ticha,

nepřespává v nás;

z větví padající námraza

přiváží z jihu

anděla v poutech. číst více…